top of page

Avrupa'da kişisel ya da profesyonel amaçlarınız için en çekici yeri düşünürseniz, muhtemelen ilk seçeneklerden biri İspanya olacaktır. İspanya'daki en popüler yer ise şüphesiz ki Barcelona!

 

Gerçekten de, İspanya'nın en zengin bölgesinin kalbinde yer alan Barselona, geniş uluslararası bağlantı ve erişilebilirliği ile sadece bu çok kültürlü şehirde ya da bölgede yaşamak isteyen yabancılar için değil, profesyonel amaçlar için de oldukça cazip bir yerdir. Ayrıca uzun yıllardır dünyanın en turistik yerlerinden biri ve Avrupa'nın en çok ziyaret edilen 2. şehridir.

İSPANYA' DA ŞİRKET KURULUMU

Bir iş kurarken, iş fikrinin ve stratejik kalkınma planının iyi yapılması gerekir. Fikir gerçekçi ve uygulanabilir olmalıdır. 

 

Piyasada devrim yapan bir iş bulmak değil, bir boşluğu tespit etmek, kimsenin yararlanmadığı bir fırsatı bulmak en verimli olanıdır. 

B&A Danışmanlık müşterilerine, ticari fikirlerinin aktivasyonundan şirketin kurulma sürecine kadar danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu süreç işletmenin büyüklüğü ve etkinliğin türü için en uygun seçeneğe birlikte karar vermek ve işletmenin devamlılığını sağlamak süreçlerini de kapsamaktadır. 

Şirket kurulumundan önce, İspanyol yönetmeliğini takip ederek şirketiniz için seçebileceğiniz farklı yasal biçimlerin olduğunu bilmelisiniz:​

 • Limited  Şirket (S.L)

 • Anonim Şirket (S.A)

 • Yeni İş Sınırlı Sorumluluk Şirketi

 • Avrupa Şirketi (S.E)

 

En yaygın biçim, kuruluş aşamasında ödenmesi gereken asgari 3.005 Avro'luk sermaye gerektiren Limited Şirkettir (S.L). Bu tüzel kişiliğin avantajı; sorumluluğun, katkıda bulunan sermaye ile sınırlı olmasıdır ve S.L'yi oluşturmak için sadece 1 hissedarın olması yeterlidir.

 

 

 

 

Şirketinizi kurmak için atılması gereken adımlar şunlardır:

 • NIE için başvuru,

 • Merkezi Ticaret Sicil Dairesi tarafından tescil edilen tescil belgesini içeren şirket isminin kaydı,

 • Bir banka hesabı açmak ve şirket sermayesini yatırmak,

 • Taslak şirket sözleşmesi

 • Noterde şirket sözleşmesinin imzalanması,

 • Şirketin Sicil Sicili içerisinde tescili

 • Vergi kimlik numarasının (NIF) elde edilmesi

B&A Danışmanlık  şirketinizin kurulmasını takiben muhasebe hizmetleri alabileceğiniz kurumlara ilişkin yönlendirme hizmeti de sunmaktadır. 

sirket kurulumu

TİCARİ MÜLK SATIN ALMA

BA CONSULTING & ASSISTANCE olarak misyonumuz; müşterilerimizin talepleri doğrultusunda mevcut iş potansiyelleri ve mülkleri araştırıp yatırımcılara destek olmaktır.  

Barselona ve Katalunya Bölgesi, oteller, hosteller, restoranlar gibi sonsuz sayıda seçenek sunar. Seçeneklerin araştırılması, fizibilite çalışmalarının yapılarak en uygun alternatifin sunulması konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Avukat ekibimiz ve gayrimenkul yatırım danışmanlarımız, profesyonel ihtiyaçlarınıza en uygun olan gayrimenkulü veya işletmeyi bulmayı müşterilerine garanti eder. 

B.A. CONSULTING & ASSISTANCE, yalnızca ticari mülkün satın alınmasıyla değil, aynı zamanda İspanyol ‘traspaso’ olarak adlandırılan işin satın alınmasıyla da size yardımcı olur.

Ticari Mulk Satin Alma
Devir Alma

DEVIR ALMA (TRASPASO)

Ekibimiz, işletme devri alanında da çok fazla deneyime sahip olup gerekli bütün raporlamaları ve danışmanlığı da sunmaktadır.  

İspanyolca “traspaso” terimi, işin devir alınmasını ifade eder ve bu sayede yalnızca iş sözleşmesi degil  ilgili lisansların (ruhsatların) mülkiyeti yeni sahibine aktarılır.

 

B.A. CONSULTING & ASSISTANCE olarak İspanya rüyanızın gerçekleşmesi için dükkan, otel, restoran vb gibi satın alma ve devriyle ilgilenebileceğiniz her türlü işletmenin listesi ilgili müşterilerle paylaşılmaktadır. 

 

Süre: Bir işletme satın alma işlemi, bireysel duruma bağlı olarak yaklaşık 1 ay sürebilir.

bottom of page